USTIS

MARMARA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ VE ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMCİLERİ İŞVERENLER SENDİKASI ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMCİLERİ İŞVERENLER SENDİKASI (USTİS), MARMARA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ (M.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi)  ile işbirliği protokolü imzaladı. USTİS adına imza törenine USTİS Başkanı Aslı TARCAN, Genel Sekreter Dr. Mesut İNAN, USTİS Başkan Danışmanı Uğur ASLAN ve USTİS Üyesi Orhan ARSLAN, Sağlık Bilimleri Fakültesi adına Dekan Prof. Dr. Mehveş TARIM ve Prof. Dr. Yusuf ÇELİK  katıldı.

Taraflar, bu protokol ile sağlık turizmi sektörünün en önemli ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağının sağlanması amacıyla yapacakları işbirliği, akademik çalışmalar, eğitim uygulamaları ve buna bağlı olarak tarafların hak ve yükümlülüklerini belirlemek, çok yönlü işbirliğini sağlamak amacıyla anlaştı.

M.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi, USTİS tarafından geliştirilecek olan eğitim programlarının, panel, sempozyum, seminer, sertifika programları vb. etkinliklerin sektörün ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda içerik ve müfredatlarının hazırlanması konusunda USTİS’e destek verecek. 

M.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi, sağlık turizminde faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyaç duydukları nitelikli personele erişebilmelerini sağlayabilmek amacı ile kurulan USTİS KARİYER PORTALI’na da öğrencilerin yönlendirilmesi hususunda USTİS ile işbirliği yapacak. 

Protokole göre ayrıca M.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi, öğrencilerin mesleki yetkinlik kazanmaları, mezun olduktan sonra iş bulmalarının kolaylaştırılması ve istikrarlı bir şekilde uygulamalı eğitimle çalışma hayatına adapte olmalarının sağlanması amacıyla USTİS ile öğretim programına uygun işyerinde mesleki eğitim ve staj programları düzenleyecek. USTİS de üyelerinin ilgili uygulamalarda M.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne öncelikli olarak kontenjan verilmesi hususunda destek olacak.